Maszyny do gruntownego czyszczenia posadzek

Bieżące mycie posadzki, nawet wykonywane bardzo często, nie wykluczy zupełnie konieczności okresowego gruntownego doczyszczenia sprzątanych powierzchni. 

Codzienne sprzątanie podłóg w firmach

Podczas codziennego sprzątania podłogi usuwane są z niej luźne zanieczyszczenia oraz nietrwałe zabrudzenia. Niestety szybki proces powierzchownego czyszczenia nie usunie trwałych zabrudzeń, zacieków, plam czy zmatowień. Dlatego oprócz bieżącej pielęgnacji zaleca się regularne doczyszczanie posadzki.

Maszyny czyszczące Nilfisk

Maszyny czyszczące firmy Nilfisk przeznaczone do usuwania ciężkich zabrudzeń dzielą się na szorowarki jednotarczowe oraz automaty szorująco-zbierające.

Pierwsze przeznaczone do niewielkich powierzchni, szczególnie wąskich przejść, korytarzy, magazynków. Szerokość robocza odpowiada średnicy padu lub szczotki. Urządzenie napędzane jest przez silnik zasilany akumulatorami, które wystarczają na kilkadziesiąt minut pracy.

Czy są skuteczne?

Automaty szorująco-zbierające umożliwiają dokładne mechaniczne wyszorowanie sprzątanej posadzki. Urządzenie podaje wodę z detergentem, który rozpuszcza ciężkie zabrudzenia. Ciecz wraz z zabrudzeniami zasysana jest do osobnego pojemnika. Efektywność tego rodzaju maszyn ściśle związana jest z jakością wykorzystywanych detergentów.

Wszystkie maszyny czyszczące firmy Nilfisk zaprojektowane są z myślą o minimalizacji chemii potrzebnej w procesie doczyszczania. Mniejsze zużycie środków myjących przekłada się na redukcję szkodliwych oparów w sprzątanych pomieszczeniach, ale również zmniejsza koszty eksploatacji maszyn Nilfisk.

na podstawie:

https://higma-service.pl/nilfisk-najwazniejsze-informacje-o-czolowym-producencie-maszyn-czyszczacych/

https://higma-service.pl/produkty/nilfisk/